Centrum Medyczne Sochaczew, Fabryczna 2, 96-500 Sochaczew
Umów Wizytę

Ginekolog

Kompleksowa Opieka Zdrowotna dla Kobiet

Konsultacja ginekologiczna to wizyta medyczna skoncentrowana na ocenie zdrowia oraz leczeniu narządów płciowych kobiety. Podczas konsultacji, lekarz ginekolog omawia z pacjentką jej historię medyczną, przeprowadza niezbędne badania i diagnozuje wszelkie problemy zdrowotne, związane z układem narządów płciowych pacjentki.

W Centrum Medycznym Sochaczew oferujemy spersonalizowaną, troskliwą i zaawansowaną opiekę ginekologiczną, w komfortowym wnętrzu. Nasz doświadczony zespół specjalistów, świadczy szeroki zakres usług diagnostycznych, terapeutycznych i profilaktycznych, dostosowanych do potrzeb każdej kobiet, na każdym etapie życia.

Umów Wizytę

dr Anna Monies-Nowicka

Ginekolog-Położnik

Nazywam się Anna Monies-Nowicka i jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im.

Read More

dr Magdalena Błońska

Ginekolog-Położnik

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuję się w zakresie położnictwa...

Read More

dr Michał Niesterczuk

Ginekolog-Położnik

Nazywam się Michał Niesterczuk i jestem specjalistą z zakresu położnictwa i ginekologii. Poza macierzystym Szpitalem...

Read More

dr Paweł Wawrzyniak

Ginekolog-Położnik

Specjalista ginekologii i położnictwa oraz uroginekologii. Członek Holenderskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Irish Medical Council.

Read More

Cel Konsultacji Ginekologicznej

Profilaktyka i badania przesiewowe

Przeprowadzanie rutynowych badań przesiewowych, takich jak cytologia w kierunku raka szyjki macicy, oraz ocena czynników ryzyka raka piersi i jajnika.

Zdrowie menstruacyjne

Ocena problemów kobiety związanych z cyklami menstruacyjnymi, w tym nieregularnościami, obfitymi krwawieniami lub bólem w czasie miesiączki.

Zdrowie reprodukcyjne

Omówienie planowania rodziny, antykoncepcji oraz zagadnień związanych z płodnością lub niepłodnością.

Zdrowie seksualne

Leczenie infekcji przenoszonych drogą płciową, dysfunkcji seksualnych lub innych problemów zdrowia seksualnego.

Menopauza i zaburzenia hormonalne

Leczenie zaburzeń hormonalnych (np. menopauza) i związanych z nimi uderzeń gorąca czy zmian nastroju.

Diagnoza i leczenie schorzeń ginekologicznych

‍Diagnoza i leczenie schorzeń ginekologicznych, takich jak endometrioza, zespół policystycznych jajników, mięśniaki i torbiele.

Edukacja i poradnictwo

‍Edukacja i porady w zakresie zdrowia narządów płciowych, wyboru stylu życia oraz działań zapobiegawczych wspierających ogólny stan zdrowia.

Małoinwazyjne Procedury Ginekologiczne

Wykonujemy procedury medyczne w celu diagnostyki układu rozrodczego, takie jak histereskopia, histeroresekcja, abrazja (łyżeczkowanie), ablacja macicy, LEEP (zcięcie tarczy szyjki macicy) i inne. Zabiegi wykonywane są krótkim znieczuleniu ogólnym, w trakcie 2-4 godzinnego pobytu w Centrum, co nie dezorganizuje życia zawodowego kobiety.

Nasze usługi ginekologiczne

Ogólna opieka ginekologiczna

Badania profilaktyczne dla kobiet

  • Rutynowe badania, w tym badanie dróg rodnych, cytologia i badanie piersi
  • Wczesne wykrywanie nieprawidłowości szyjki macicy, zmian w piersiach i innych problemów zdrowotnych kobiet

Ginekologia dla nastolatek

  • Edukacja i wsparcie dla młodych kobiet podczas Ich pierwszej wizyty ginekologicznej
  • Pomoc w zakresie zdrowia menstruacyjnego i edukacji seksualnej

Antykoncepcja i planowanie rodziny

Opcje antykoncepcyjne

Rodzaj antykoncepcji dobierają nasi lekarze, w zależności od ilości przebytych ciąż oraz stanu zdrowia pacjentki:

  • Tabletki antykoncepcyjne, plastry, krążki dopochwowe
  • Wkładki wewnątrzmaciczne hormonalne
  • Wkładki wewnątrzmaciczne niehormonalne

Konsultacje przed ciążą

Ocena zdrowia pacjentki przed planowaną ciążą

Opieka ciążowa i prenatalna

  • Potwierdzenie ciąży i wczesne badania za pomocą USG
  • Przyszłe mamy otrzymają kompleksową opiekę lekarzy specjalistów, którzy fachowo podchodzą do prowadzenia ciąży
  • Wsparcie w ciąży wysokiego ryzyka
  • Monitorowanie i porady dla kobiet z cukrzycą ciążową, nadciśnieniem lub w zaawansowanym wieku rozrodczym

Niepłodność

Niepłodność jest stanem, gdy parze nie udaje się uzyskać ciąży przez 12 miesięcy. Takie rozpoznanie można postawić, gdy potencjalni rodzice podejmują w tym okresie regularne stosunki płciowe 2–4 razy w tygodniu i nie stosują metod antykoncepcyjnych. Jeżeli mimo to nie udaje się osiągnąć spodziewanych rezultatów, zaleca się konsultację u specjalisty, aby rozpocząć diagnostykę i leczenie.

  • Ocena i leczenie niepłodności.
  • Po szczegółowym wywiadzie odnośnie przebytych chorób, lekarz zleca przeprowadzenie badań krwi, badań hormonalnych, USG i innych.

Powtarzające się poronienia

Badania genetyczne, hormonalne lub anatomiczne w celu zidentyfikowania przyczyn.

Zaburzenia miesiączkowania

Ocena i leczenie nieregularnych miesiączek

Diagnoza i terapia schorzeń takich jak brak miesiączki, bolesne menstruacje i obfite krwawienia.

Zespół policystycznych jajników (PCOS)

(od angielskiego polycystic ovary syndrome). Ta jednostka chorobowa jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych (hormonalnych) u kobiet, a także jest najczęstszą przyczyną żeńskiej niepłodności.

  • Regularne badania ginekologiczne i hormonalne pozwalają na szybką diagnozę i wdrożenie leczenia, które zmniejsza ryzyko powikłań, takich jak cukrzyca typu 2.

Endometrioza

Endometrioza to schorzenie, które dotyka kobiety w wieku rozrodczym. Polega na obecności komórek błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy.

  • Kompleksowe zarządzanie bólem i niepłodnością związaną z endometriozą za pomocą leków lub minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych.

Ból miednicy i infekcje

Ocena bólu miednicy

Zaawansowana diagnostyka do identyfikacji przyczyn, takich jak mięśniaki, torbiele lub infekcje.

Infekcje przenoszone drogą płciową

  • Diagnozowanie, leczenie i edukacja dotycząca najczęstszych przyczyn infekcji w tym HPV, chlamydii, rzeżączki i HIV. Szybkie rozpoznanie pozwala wdrożyć leczenie i uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.
  • Badania genetyczne, hormonalne lub anatomiczne w celu zidentyfikowania przyczyn.

Menopauza i zaburzenia hormonalne

Zarządzanie menopauzą

  • Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) oraz niehormonalne metody leczenia objawów, takich jak uderzenia gorąca, zmiany nastroju i suchość pochwy.

Badania przesiewowe na osteoporozę

  • Testy gęstości kości i strategie zapobiegania dla kobiet po menopauzie.

Małoinwazyjne Procedury Ginekologiczne

Histeroskopia

W celu diagnozowania i leczenia mięśniaków, torbieli jajników i endometriozy. Histeroskopia macicy przeprowadzana jest na fotelu ginekologicznym. Podczas histeroskopii znieczulenie jest podawane pacjentce dożylnie przez anestezjologa. W czasie zabiegu bada się kanał szyjki macicy we wzierniku, przez który wprowadzony jest histeroskop do jamy macicy.

Ablacja macicy

To krótki, jednorazowy zabieg, podczas którego błona śluzowa macicy usuwana zostaje za pomocą energii elektrycznej, co w rezultacie prowadzi do zatrzymania krwawień lub ich znacznego ograniczenia.

Łyżeczkowanie (abrazja)

To mechaniczne złuszczenie tkanek endometrium (błony śluzowej). Zabieg wykonuje się w celach leczniczych i diagnostycznych, pozwala m.in. na wykrycie raka endometrium.

Kolposkopia

To dokładne badania szyjki macicy i leczenie nieprawidłowych wyników cytologii. Badanie to jest zalecane również w przypadkach nawracających stanów zapalnych pochwy i szyjki macicy, niewyjaśnionych plamień oraz torbieli i polipów szyjki macicy. Na podstawie badań wydzieliny, lekarz ocenia nabłonek szyjki macicy. W razie potrzeby ginekolog może od razu pobrać tkankę do badania histopatologicznego (biopsja szyjki macicy).

LEEP elektrokonizacja szyjki macicy(ang. loop electrosurgical procedure)

Jeżeli kolposkopia lub cytologia wykazały nieprawidłowości, kolejnym krokiem na drodze do właściwej diagnozy powinna być elektrokonizacja szyjki macicy (LEEP). Jedynie skutecznie postawiona diagnoza w szybkim czasie pozwoli uniknąć chorób, takich jak rak szyjki macicy. Zabieg wykonywany jest bez odczuwania bólu, gdyż stosuje się krótkie znieczulenie ogólne, nie wymaga również hospitalizacji.

Nietrzymania moczu

Jest to przypadłość, która najczęściej jest diagnozowana u kobiet, szczególnie po przebytych porodach, infekcjach intymnych lub w związku z wiekiem. Występuje wiele powodów nietrzymania moczu. Ustalenie rodzaju schorzenia oraz tego, co je powoduje, ma zasadniczy wpływ na dalsze leczenie tego schorzenia.

Leczenie nietrzymania moczu:

  • Opcje niefarmakologiczne, takie jak terapia dna miednicy
  • Interwencje chirurgiczne w przypadku problemów z kontrolą pęcherza.

Profilaktyka i badania przesiewowe w kierunku nowotworów ginekologicznych

Rak szyjki macicy

To częsty nowotwór złośliwy narządu rodnego kobiety, rozwijający się w szyjce macicy. Macica zbudowana jest z mięśniówki gładkiej i składa się z trzonu, który znajduje się wewnątrz miednicy kobiety i jest miejscem rozwoju ciąży, oraz szyjki macicy, która częściowo znajduje się w pochwie. Główną przyczyną odpowiadającą za raka szyjki macicy jest wirus brodawczaka ludzkiego (human papilloma virus – HPV), który tworzy środowisko sprzyjające transformacji zdrowych komórek w kierunku nowotworowych. Zakażenie nim jest bezobjawowe.

Profilaktyka:

Regularne cytologie i testy HPV w celu wczesnego wykrywania choroby nowotworowej. Wczesny rak zazwyczaj nie daje żadnych objawów, dlatego tak bardzo ważne jest regularne, co najmniej co 3 lata, wykonywanie badania cytologicznego.

Rak piersi

To najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Nieleczony, nieuchronnie prowadzi do zgonu. W zależności od cech biologicznych, jego tempo wzrostu może być powolne lub szybkie.

Profilaktyka:

  • USG piersi to badanie, które każda kobieta powyżej 30 roku życia, oprócz comiesięcznej samokontroli, powinna wykonać raz w roku. To jedno z najważniejszych badań profilaktycznych, które wspomaga wykrywanie łagodnych i złośliwych zmian w tkankach piersi.
  • Wykonanie biopsji gruboigłowej, czyli pobranie fragmentu guza, aby ustalić rozpoznanie histopatologiczne. Wykonanie biopsji jest niezbędne do rozpoznania choroby i ustalenia planu leczenia.

Rak jajnika

Jest w skali świata trzecim pod względem częstości występowania nowotworem narządów rodnych kobiety, po raku szyjki macicy i trzonu macicy, pozostaje jednak główną przyczyną śmierci wśród nowotworów związanych z żeńskim układem rozrodczym.

Profilaktyka:

  • Najlepszym sposobem kontroli jajników jest USG przezpochwowe.
  • Ocena stężenia markerów raka jajnika we krwi. Obecnie są nimi CA-125 i HE-4. Oceniać je można łącznie, jako tzw. algorytm ROMA, co zwiększa precyzję badania.

Dlaczego warto wybrać Centrum Medyczne Sochaczew

  • Nowoczesna technologia: zaawansowane procedury diagnostyczne i terapeutyczne, które zapewniają precyzyjną diagnozę
  • Doświadczeni specjaliści: nasz zespół lekarzy specjalistów jest wykwalifikowany w leczeniu złożonych schorzeń ginekologicznych.
  • Podejście skoncentrowane na pacjencie: naszym priorytetem jest Twój komfort, prywatność i dobre samopoczucie.
  • Dogodne terminy: elastyczne godziny wizyt dopasowane do Twojego stylu życia.

W Centrum Medycznym Sochaczew, Twoje zdrowie jest naszym najwyższym priorytetem. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić konsultację lub dowiedzieć się więcej o naszych usługach. Razem zadbamy o Twoje zdrowie.

Cennik - Ginekolog

Badanie Ginekologiczne

Cytologia (Test PAPP-A)

Kolposkopia

Ultrasonografia (Transwaginalna i Miednicy)

Ultrasonografia piersi

Histeroskopia diagnostyczna

Test na HPV

Badanie na STI (Choroby Przenoszone Drogą Płciową)

Badania Hormonów

Wkładka domaciczna (IUD) – założenie/usunięcie

Histeroskopia zabiegowa

Biopsja Endometrium

Leczenie Niepłodności

Umów Wizytę

Zadzwoń do 221167977 w celu umówienia się na wizytę

Lub

Wypełnij i wyślij formularz

W godzinach pracy postaramy się odpowiedzieć na Twój telefon bezpośrednio. Jeśli nie będziemy w stanie tego zrobić lub będzie to poza godzinami pracy, nasi pracownicy oddzwonią do Ciebie lub odpowiedzą na przesłany formularz